Venkovní koberce na terasu

Venkovní koberce na terasu, verandu, balkon

Pokud během zařizování terasy vsadíte na klasický koberec, čeká vás obtížný boj s nečistotami a vlhkostí, a šance na výhru nejsou příliš velké. To však neznamená, že pokud se chcete vyhnout podobným problémům, musíte se zcela vzdát plánů na teplou a příjemnou podlahu, po které budete moci pohodlně chodit i na boso. Jak vybrat perfektní koberec na terasu nebo venkovní koberec do zahrady? Terasa nebo balkon nejsou pro koberec nejlepšími místy. Vlhkost, prach, pyly rostlin, hmyz, bláto nebo sluneční světlo jsou jen některé z faktorů, které negativně ovlivňují jejich stav. Abyste se vyhnuli problémům, jako je blednutí, mechanické poškození, plíseň nebo trvalé znečištění, vyberte si modely, které je díky své specifičnosti možné používat venku. Tyto požadavky splňují především venkovní koberce vyrobené z polypropylenu: jejich vzhled a textura nápadně připomínají klasické koberce. Na rozdíl od nich se však snadno udržují v čistotě, což je velmi důležité, pokud na terase chodíme v botách. Koberce z polyesterové tkaniny jsou potažené pěnovým PVC a vypadají skvěle. Dodáváme širokou škálu vzorů, mezi nimiž najdete jak ty udržované v tlumených barvách, tak i v živých a sytých barvách.

Nejdůležitější vlastnosti koberce na terasu

Důležité je, že zahradní koberec z polyesterové tkaniny v kontaktu se slunečními paprsky nebledne a zachovává si svůj krásný vzhled po dlouhou dobu. Také neabsorbuje vlhkost a po umytí velmi rychle schne. Tento materiál se také vyznačuje hypoalergenními vlastnostmi. Mikroorganismy a roztoči se na povrchu nemohou rozvíjet, což má ve vlhkém a ne vždy čistém prostředí velký význam. Hladký povrch terasových krytin nezpůsobuje žádné problémy, pokud jde o čištění, postačí je totiž otřít hadříkem namočeným ve vodě s jemným čisticím prostředkem. Absence vlasu také znamená, že bakterie, houby nebo roztoči zde nemají možnost rozvoje, stejně tak se nehromadí písek, bláto a pyly. PVC koberec je odolný vůči vlhkosti a mechanickému poškození, kromě toho je příjemný na dotek – takže po něm můžete chodit na boso.

Výběr koberce na terasu – moderní nebo klasický?

Koberec na balkon nebo terasu musí být nejen trvanlivý, ale také funkční. Neméně důležité jsou jeho vizuální vlastnosti. Naštěstí najít vhodný vzor nebude těžké. Bez ohledu na to, zda máte zájem o moderní geometrické vzory, které se hodí ke skandinávskému nábytku nebo rustikální návrhy, zcela určitě najdete něco pro váš interiér. Při výběru vinylového koberce nezapomeňte, aby uspořádání terasy ladilo s výzdobou obývacího pokoje, což je v souladu s nejnovějšími trendy v interiérovém designu. Dalším neméně populárním trendem uspořádání balkonů a teras je boho styl, v němž budou vinylové koberce vypadat originálně a uchvátí svými barvami nejen členy domácnosti, ale i hosty. V naší nabídce najdete rozmanité vzory a barvy, takže si určitě vyberete svůj oblíbený koberec na balkon.