Vinylové koberce ve vintage stylu

Koberce v retro stylu – milovaná klasika a elegance

Vintage styl vládne v našich obývacích pokojích, ložnicích a kuchyních již po celá léta. Klasický, minimalistický nebo barevný – dobyl srdce žen po celém světě. V dekoratérských kruzích byl oznámen velký návrat estetiky dvacátých let. Najde si své místo v moderních interiérech? Proč je vintage styl tak oblíbený? Odpověď je zřejmá – je to styl s duší, který nelze napodobit a nahradit. Jeho šmrnc a elegance se projevují nejen v interiérovém designu, ale také v módě. Zase se vracejí do módy šaty s projmutým pasem, šité do kruhu, tečky, puntíky a klobouky s velkou krempou. Staré interiéry (nebo interiéry záměrně zestárlé) jsou místa s atmosférou, která nadchnou malé i velké. Jak vybrat doplňky do obývacího pokoje v retro stylu? Skvělým nápadem budou patchworkové koberce, které svým stylem odkazují na stejně populární boho trend. Experimenty se vzory a barvami jsou novou klasikou! Nebojte se míchat a kombinovat tečky a čáry, zářivé barvy a kontrasty. Vašemu interiéru rozmanitost prospěje!

Vintage patchwork – přichází nová éra?

Patchworkové vinylové koberce vdechnou interiéru svěžest a energii. Díky originálním kombinacím vzorů, barev a materiálů bude váš obývací pokoj jedinečný. Vzhledem k tomu, že materiál, ze kterého je vyroben PVC koberec, je odolný vůči mechanickému poškození, vlhkosti a plísním, osvědčí se vinylové koberce jako dekorace terasy nebo zahrady. Styl dvacátých let navazoval na velké recepce amerických podnikatelů. Najdeme zde kombinace černé a zlaté, výrazné, zdobené ornamenty a přepych. Nová dvacátá léta jsou inspirována černou a zlatou barvou, ale sázejí na experimenty s barvami a vzory. Tato kombinace elegance a kýče vede k tomu, že vintage patchwork s námi zůstane na dlouhou dobu.

Vinylové podložky – skvělé řešení pro alergiky

Pokud máte alergii a milujete načechrané koberce, nic není ztraceno! Naše vinylové rohože jsou vyrobeny z polyesterové tkaniny. Díky tomu si můžete užít originální a na dotek příjemnou výzdobu interiéru. Na rozdíl od klasických koberců nesbírají vinylové rohože prach nebo mikroby, takže jejich použití není spojeno s neustálým kýcháním. Chcete-li je udržet v čistotě, pak stačí vlhký hadřík s trochou čisticího prostředku. Trvanlivost vinylových koberců je potvrzena četnými testy, které prokázaly, že jejich barvy zůstávají svěží i po dlouhé době používání, a odolnost proti poškrábání dovoluje užívat si krásu jejích vzorů po stejně dlouhou dobu.