Vinylové obklady a dlaždice

Pokud vás zajímá, jak rychle zrenovovat podlahu ve vašem domě, a to nejlépe bez nutnosti hledat drahý renovační tým, stojí za to zvážit použití vinylových panelů. Takzvaná PVC dlažba je stále populárnějším způsobem povrchových úprav podlah. To není nijak překvapivé. Přitahují zrak, snadno mohou zcela proměnit vzhled bytu a navíc ji můžeme položit sami. Ještě nedávno, pokud jsme chtěli vyzdobit podlahu, museli jsme si vybrat mezi všem známou keramickou dlažbou nebo plovoucími podlahami. Nyní můžeme pro tento účel použít také PVC panely. Samolepicí vinylová plovoucí podlaha je ideálním materiálem pro rychlou renovaci podlahy, kterou provedeme sami. Klíčové je, že PVC dlaždice můžeme pokládat bez cizí pomoci přímo na materiál, který jsme dříve položili na podlaze. Stačí jej dobře odmastit tak, aby samolepicí vinylové dlaždice dobře přilnuly k podlaze. Pak už zbývá jen položit a přilepit vinylové dlaždice na podlahu. Samolepicí vinylové podlahové panely se skládají ze dvou vrstev. Spodní vrstva je z pružného PVC, takže panel je odolný a má dlouhou životnost. Na ní se nachází horní vrstva, na kterou se aplikuje potisk vybraného motivu.

Samolepicí vinylové panely s libovolným vzorem

Právě možnost potisku libovolného vzoru je další nesmírně důležitou předností vinylových panelů. To nám poskytuje možnost vybrat si panely z neomezené kolekce motivů. Podle svého vkusu a výzdoby místnosti, ve které je chceme použít, si můžeme vybrat panely s motivem dřeva, betonu, mramoru, přírody, mozaiky, krásných orientálních vzorů, abstrakcí a dokonce i s dětskými motivy. Díky této volné volbě potisku a široké škále motivů si zcela jistě najdeme samolepicí podlahový panel pro náš pokoj nebo kuchyň. Nesmírně důležitá je také skutečnost, že elegantní vzhled a specifičnost vinylových dlaždic nám umožňuje jejich použití v každé místnosti. Podlaha z PVC panelů může být položena v nejběžnějších místnostech – v kuchyni nebo v koupelně, ale nejenom tam. Nic nebrání v tom, abyste si podlahu na chodbě, v obývacím pokoji nebo ložnici vyzdobili vinylovými dlaždicemi se vzorem podle vlastního výběru. Vlastnosti vinylových panelů také umožňují jejich bezpečné použití v dětském pokoji. Zvláště když máme zajímavou kolekci dětských vzorů na PVC dlaždice.

Bezpečné a odolné PVC dlaždice

Velmi důležitou záležitostí ve prospěch výběru vinylových panelů pro podlahu jsou také jejich vlastnosti. Jedním z nejdůležitějších je odolnost proti vlhkosti, a proto po nich stále častěji saháme jako po alternativě k tradičním keramickým obkladům v místnostech, jako je kuchyň nebo koupelna. Rozlitá voda nebo jiné kapaliny nepředstavují pro vinylové panely žádný problém. Jediné, co musíte udělat, je otřít. Podobně je tomu i v případě jiných místností, jako je například jídelna, obývací pokoj nebo dětský pokoj. Každý z nás tam někde vylil nějakou tekutinu a pak se obával o stav dřevěné podlahy. U samolepicích PVC dlaždic to není vůbec žádný problém. Keramické dlaždice lze samozřejmě také otřít. Jenže PVC dlaždice mají oproti nim jinou výhodu. Konkrétně jsou teplé a odolnější. Na rozdíl od tradičních dlaždic vedou velmi dobře teplo, takže chůze po nich je mnohem příjemnější. Za zmínku zde stojí, že vinylové panely lze také pokládat na podlahové vytápění. Za druhé, podlahové panely z PVC, i když se to nezdá, jsou odolnější než tradiční. Upuštění těžkého předmětu v kuchyni nebo koupelně obvykle způsobí prasklinu nebo odštípnutí na dlaždici. V případě vinylových dlaždic taková obava neexistuje. PVC panely jsou také odolné proti poškrábání a oděru. Použití vysoce kvalitních materiálů a digitálního potisku zaručuje jejich trvanlivost. Dokonce i v často navštěvovaných místnostech se nemusíme obávat, že se motiv setře, nebo že panely nebudou tak trvanlivé. Další předností PVC podlahových panelů oproti keramickým dlaždicím je, že díky speciálním vlastnostem vinylu nevydávají PVC dlaždice při chůzi po nich prakticky žádné zvuky. To je přednost, která stojí za zvážení při výběru podlahy do pokoje batolete. Každý, kdo má nebo měl dítě, které se často a snadno probouzí, ví, jak je to důležité.

Vinylové panely jako nástěnná dekorace

Samolepicí vinylové panely jsou obzvláště zajímavým a působivým způsobem konečné úpravy moderních a módních interiérů. Vinylové dlaždice, které se lepí na zeď, jsou jedním z nejmódnějších řešení poslední doby. Interiéroví dekoratéři je stále více používají v uspořádání nejprestižnějších a nejmódnějších interiérů. Důležité je, že se nepoužívají pouze na podlahách, ale také na stěnách. To vytváří úžasný vizuální efekt a je základem pro další uspořádání. Díky rozmanitosti vzorů lze vinylové panely na zeď použít v místnostech zařízených jak v moderním, průmyslovém, tak i v klasickém nebo retro styluVinylové obklady mohou zakrýt stávající obklady v kuchyni nebo v koupelně, což nám stejně jako v případě podlah rychle a poměrně levně umožní zcela proměnit výzdobu místnosti. Můžeme je také použit při zařizování nového interiéru a nahradit klasické dekorace PVC obklady. Všestrannost vinylových dlaždic také umožňuje jejich použití, bez ohledu na styl, ve kterém jsme vyzdobili náš byt. Samolepicí vinylové panely s motivem betonu budou ideální pro byty v loftovém nebo průmyslovém stylu, které odkazují na postindustriální prostory a sklady. Právě zde vypadají nejlépe motivy strohého betonu nebo plechu na podlaze anebo na stěnách. Na druhé straně pro moderní výzdobu můžeme použít vinylové panely s motivy abstrakce, mramoru nebo s geometrickými vzory. Pro tradicionalisty, kteří mají rádi klasické, retro nebo vintage styly, doporučujeme PVC panely s nádhernými a barevnými orientálními vzory, motivy portugalské keramiky nebo panely s rostlinnými a květinovými vzory. Jak je vidět, široký výběr motivů a nepochybné přednosti samolepicích vinylových panelů nám poskytují možnost vytvořit působivé uspořádání podlahy a stěn prakticky v každé místnosti.