Vinylové koberce

Ozdobte interiér praktickým vinylovým kobercem

Vinylové rohože jsou vyrobeny výhradně z plastu. Na jejich složení se nejvíce podílí PVC vlákna. Kromě toho tvoří několik procent materiálů syntetické vlákno, které je zodpovědné za jejich přilnavost. Toto v kombinaci s absencí vlasu znemožňuje hromadění prachu a vývoj patogenních mikroorganismů na jejich povrchu. A proto mohou být úspěšně použity v místnostech, kde pobývají malí (ale i jiní) alergici. Tyto rohože neobsahují pro zdraví škodlivé ftaláty.

Vinylové koberce – ideální pro ty nejmenší

Hladký vinylový povrch koberce se také velmi snadno čistí, a tuto přednost zcela jistě ocení rodiče malých dětí. Nečistoty nepronikají do struktury rohože a udržují se na jejím povrchu. Pokud se jich chcete zbavit, stačí kobereček otřít hadříkem namočeným ve vodním roztoku s jemným mycím prostředkem. Vyhněte se však silným čisticím prostředkům, které by mohly povrch koberců poškodit. Další důležitou předností pro rodiče je velká odolnost vůči mechanickému poškození. Vinylová rohož je odolná vůči cupitání dětských nožiček a poškrábání způsobenému náhodným pádem těžkých předmětů. Vinylový koberec se určitě dobře sladí s výzdobou dětského pokoje, a to z důvodu rozmanitosti vzorů, mezi nimiž je velká část vytvořena přímo pro ty nejmenší. Navíc jsou tyto rohože často k dispozici také v originálních tvarech, které vaše děti osloví.

Módní doplněk v podobě koberce

Vinylové koberce se dobře osvědčí i v jiných částech domu. Najdete mezi nimi návrhy, které dokonale doplní výzdobu moderního obývacího pokoje nebo pokoje teenagera. Široká paleta barev, geometrické, minimalistické vzory a dostupnost různých formátů z nich činí ideální doplněk místností zařízených podle trendů současného designu. PVC ochranné rohože mohou být úspěšně použity jako kuchyňské koberečky. Zde je rozhodující odolnost vůči vlhkosti a snadné čištění. Dokonce i nejodolnější skvrny od ovocných šťáv, omáček nebo tuku lze snadno odstranit pomocí obyčejného hadříku a prostředků dostupných v každé domácnosti. Pro takový koberec do kuchyně se vyplatí rozhodnout tím spíše, že v naší nabídce najdete spoustu vzorů inspirovaných úžasným světem kulinářství. Nebudete mít také žádný problém s výběrem vhodného designu do koupelny. Zde, kromě nepromokavosti a snadné péče, oceníte také charakteristickou pro koupelnové koberce protiskluznost a stabilitu. A tím seznam místností, kde můžete vinylové koberečky použít, vůbec nekončí. Jejich odolnost, snadné čištění a široká nabídka vzorů z nich činí skvělý doplněk do předsíně, chodby nebo kamrlíku. Venkovní koberec můžete také bez obav využívat v kotelně, garáži a ve sklepě. Materiál, ze kterého byl koberec na terasu vyroben, je nehořlavý a nánosy z pece lze snadno vyčistit.