Koberec do kuchyně

Koberec do kuchyně – potřebný nebo zbytečný?

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Trávíme v ní hodně času, mj. když připravujeme nebo jíme své oblíbené lahůdky. Existuje dobrý důvod, proč se v ní všichni chtějí cítit mimořádně dobře. Proto kromě tradičního kuchyňského vybavení stojí za to se postarat také o detaily. Právě díky nim bude místnost vypadat nejen krásně, ale i čistě. Koberce jsou stále více nedílnou součástí mnoha kuchyňských uspořádání. A právem! Jedinečné vlastnosti, které hovoří pro jejich výběr, jsou: teplo, útulnost a estetika. Takže čím bychom se měli řídit při nákupu koberce? V první řadě se musíme zaměřit na praktičnost. Podlaha v kuchyni – než kdekoliv jinde – je vystavena četným nečistotám a mechanickým zatížením. To je zvláště patrné u ledničky a sporáku. Proto je třeba v první řadě zvolit vhodný materiál. Dlouhé a husté vlasy koberce se určitě neosvědčí. Takový koberec bychom museli vysávat a čistit několikrát denně. Vinylové koberce mohou tedy být tou nejlepší volbou.

Jaké jsou přednosti vinylového koberce?

Moderní vinylové koberce nejsou bezdůvodně trhákem mnoha uspořádání kuchyní. Vyznačují se především:

  • Pevností a odolností, mj. proti roztahování, roztržení nebo ohýbání.
  • Snadno se čistí. Znečištěný kuchyňský koberec postačí otřít hadříkem nebo mopem. Navzdory tomu, že se jedná o snadno čistitelný materiál, doporučujeme zvolit do vaší kuchyně tkaniny zdobené typografickými nápisy, pruhy nebo jinými vzory. Na světlých a jednobarevných kobercích jsou nečistoty viditelnější.
  • Univerzálnost. Koberec, kromě místností, jako jsou kuchyně nebo jídelna, se dokonale hodí do ostatních místností v domě.
  • Další neméně důležitou vlastností je to, že vinylový koberec má antistatické vlastnosti, což je důvod, proč je také přívětivý k alergikům. Kromě praktických vlastností stojí za zmínku také jejich estetické vlastnosti. Vinylové koberce, vyrobené až z 85 % z PVC, potěší oko mnoha milovníků sofistikované grafiky a fotografických potisků.

Zahřejte interiér kuchyně módním a praktickým kobercem

Seznamte se s naší širokou nabídkou koberců a vyberte si vhodný motiv. Vsaďte na vysokou kvalitu, praktičnost a módní interiér, ve kterém se vy i vaši blízcí budete cítit příjemně. Máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy týkající se nákupu vhodného koberečku, obraťte se na naše odborníky na interiérový design. Poradíme, napovíme a společně pro vás vybereme ideální plastový koberec.