Koberce do obývacího pokoje

Koberce do obývacího pokoje – vdechněte interiéru charakter

Velmi odolné, praktické, krásné, vícebarevné. To jsou jen některé z předností vinylových koberců. Jsou stále více oblíbenější. Důkazem toho je skutečnost, že zdobí již nejen podlahu v naší ložnici nebo dětském pokoji, ale stále častěji je nacházíme také v kuchyni nebo koupelně. V místech, kde donedávna vládly pouze dlaždice. Proč se tento trend změnil? Jak si vybrat vhodný kobereček do našeho obývacího pokoje, ale nejen tam! Poradíme vám!

Moderní koberec do obývacího pokoje je osvědčený způsob, jak eliminovat jednotvárný prostor!

Hlavní místností v našem bytě nebo domě je obývací pokoj. Kromě reprezentativní funkce je to místo, kde společně trávíme čas v kruhu našich blízkých a známých. Proto se při zařizování této místnosti musíme postarat nejen o krásnou, ale i funkční výzdobu. Obývací pokoj musí být vizuálně úchvatný, ale také musí být snadný jeho úklid. To povzbudí naše blízké, aby v něm trávili čas. Již na začátku zařizování se vyplatí, kromě tradičních prvků, jako je nábytek nebo domácí spotřebiče, vzít v úvahu také doplňky, mj. vhodný výběr koberce. Mohlo by se zdát, že je to maličkost, avšak můžeme tím vnést do designu interiéru hodně tepla. Při výběru koberce byste měli myslet především na pohodlí vaše a členů vaší domácnosti. Jeho pěkný motiv, vzor nebo originální grafika budou jen dokonalým zdůrazněním celku.

Vinylové koberce vstupují do obývacích pokojů

Moderní vinylové koberce dokonale zapadají do každého interiéru. Je to díky vysoké kvalitě, která jde ruku v ruce s originálními vzory. Jedná se o praktické, ekologické, ale také fantastické řešení pro dům. Zcela určitě si vyberete něco pro sebe! Vinylové koberce potažené pěnovým PVC jsou vyrobeny až z 85 % z PVC a 15 % polyesteru, který jim dodává stabilitu a jejich gramáž činí 1000g /m2. Není to tak dávno, co byly shledány jako funkční hybridní podlahy. Proč? Protože jsou velmi trvanlivé a odolné vůči všem druhům nečistot. Voděodolné vlastnosti těchto módních koberců zajišťují rychlé a snadné čištění. To je nepochybně důležitá funkce, díky níž udržování čistoty nebude představovat žádný problém. Stojí za to ještě jednou zdůraznit dvě důležité přednosti, které usnadní – nebo přesvědčí dosud nerozhodnuté – výběr tohoto teplého doplňku do obývacího pokoje. Neobsahují nebezpečné chemické látky – včetně ftalátů – které mohou způsobovat mnoho nemocí a zdravotních problémů. Další vlastností je také dobrá izolace. Moderní koberec chrání parkety před možným poškrábáním. A jaké estetické vlastnosti má tento koberec?

Naše koberečky do obývacího pokoje nabízejí opravdu širokou paletu barev a vzorů

Příjemný interiér potěší oko. Jak tedy působivě obléct svou podlahu v ložnici? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Záleží na uspořádání, velikosti nebo osvětlení. Pokud máme příliš tmavou místnost, nemůžeme vybírat ostatní doplňky v této barvě. Nelze zapomínat, že při výběru sebemenší maličkosti je třeba vzít v úvahu celek. V opačném případě nebude jeden prvek příliš ladit s jinými. A o dokonalém uspořádání budeme moci jen snít. Výběr vhodného vzoru / motivu koberečku do koupelny nebo kuchyně s sebou nepřináší tolik dilemat jako u obývacího pokoje. Zde spíše vsadíme na jiné motivy než sladké makronky, papriky, slunečnice nebo prvky související s mušlemi a přírodou. Ačkoli volba těch posledních není až tak nemožná. A v mnoha případech ty tmavě nebo světle zelené, anebo modré barvy zdobené různými vzory nebo motivy moře / přírody dokonale ladí s ostatním uspořádáním ložnice. Doporučujeme vám, abyste se seznámili s naší pestrou škálou barev a vzorů PVC koberců. V nabídce máme paletu severských, marockých, etnických nebo jiných moderních stylů. Doporučujeme vám, abyste si zvolili originální a exkluzivní vzory, díky nimž se budete ve svém vlastním domě cítit skvěle.